🎁 Adventi Jótékonysági Tangóest – milonga Ferenc pápa 88. születésnapjára Most lehetőség van arra, hogy egy különleges helyen tangózzunk, amivel a rászoruló gyermekek karácsonyát szebbé tudjuk tenni, és meg is tudjuk mutatni a tangót az eziránt érdeklődők számára. Pont ma van a tangó világnapja, így ma kifejezetten aktuális a tangó népszerüsítése. Ráadásul mindezt egy kiváló parkettájú 230 m2-es teremben!

 

🎁 Több ezer tangós táncolt a Szent Péter téren 2014. december 17-én, hogy megünnepeljék Ferenc pápa 78. születésnapját.
❤ 2024. december 15-én vasárnap 16:00 – 21:00 között szeretnénk ezt a hagyományt Budapesten folytatni, megtoldva a rászoruló gyermekek karácsonyára való adományozással.

🎁 Adventi Jótékonysági Tangóestre: kis tangó-tanulásra és utána milongára (tangó-táncházra) hívunk benneteket a Párbeszéd Házába Ferenc pápa 88. szülinapja alkalmából:
– a tangósokat egy hangulatos vasárnap délutáni milongára egy különleges helyszínen
– a tangózni (még) nem tudó, de a tangó iránt érdeklődőket, hogy megnézzék és belekóstoljanak abba a tánba, amit Ferenc pápa is táncolt fiatal korában Buenos Airesben és amit nagyon szeretett.

Időpont: 2024. december 15., 16:00 – 21:00

Helyszín: Párbeszéd Háza – nagyterem, 1085 Budapest, Horánszky utca 20.

Program:

– 16:00 – 17:00-ig: Ingyenes Argentin Tangó tánctanulás (Teljesen kezdő szint, bárki csatlakozhat egyénileg is vagy párosan is, semmilyen előképzettség nem kell hozzá.)
– 17:00 – 21:00-ig: Milonga (Argentin Tangó táncház) a budapesti tangós közösség részvételével.
– Milonga közben: Tangó bemutató (fellépés) Fellépnek: Szeghalmi Endre és Serbán Andrea (Egyesült Királyság területi tangóbajnokság bajnokai 2018)
andrea-endre-tango
– Milonga közben: Fellép a Tango Pampero argentin tangózenekar 1 órás koncerttel, táncolható tangózenékkel
Tango-Pampero-Tamás-Nico

DJ Nagykáldi Antónia (Magyarország)

A belépés ingyenes – kérjük, hogy adományoddal ❤ járulj hozzá a rászoruló gyermekek karácsonyához.
🎁 Ferenc pápa nagyon fontosnak tartja a szegények és rászorulók segítését, és számára azt adjuk szülinapi ajándékként, hogy hozzájárulunk e nemes céljához:
🎁 A milongán összegyűlt adományok teljes egészét átadjuk a rászoruló gyermekek karácsonyi ajándékait készítő Cipősdoboz-akciónak, ❤ akik abból karácsonyi ajándékokat készítenek és osztanak szét az Arlói rászoruló gyermekeknek, a Gyökerek tábor által támogatott rászoruló gyermekeknek, a szolgálat által támogatott menekült rászoruló gyermekeknek, illetve támogatják az Arlói játszótér-építést.

A milonga megtartásának költségeit (terem, DJ, oktatók, fellépők, technika, hírdetés, büfé, stb.) a szervezők felajánlásként vállalják, így az adományok teljes egészét a rászoruló gyermekek karácsonyára fordítjuk.

FB – esemény

Szeretettel várunk és hívunk, jótékonykodjunk és tangózzunk együtt!